Bakan Fakıbaba: İsrail’in ithalatı durdurması bizim için bir anlam ifade etmiyor

Bakan Fakıbaba, İsrail'in ithalatı durdurmasına ilişkin, "İthalatı durdurmaları bizim için bir anlam ifade etmiyor. Bizim için bir sakıncası yok." dedi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba, 11:30
Bakan Fakıbaba: İsrail'in ithalatı durdurması bizim için bir anlam ifade etmiyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, TRT Haber Koordinatör Yardımcısı Aysun Torun’un sorularını yanıtladı.

Bakan Fakıbaba, İsrail’in Türkiye’den tarım ürünlerinidurdurması ile ilgili, "Bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bizim gibi büyük bir ülke, İsrail gibi küçük bir ülkeye ihracat yapsa ne olur yapmasa ne olur? Türkiye’nin İsrail’e ihracatı 270 milyon dolar yani yüzde bir civarında bu bizi rahatsız etmez. Hatta ve hatta onların durdurması bizim göndermemizde bana göre bakanlık olarak da uygundur. Keşke ihracatı ben durdurmuş demiş olsaydım. Bizim için sakıncası yoktur. 8 milyonluk küçük bir ülkenin ihracatına ihtiyacımız yoktur."

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: İthalatı durdurmaları bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bizim gibi büyük bir ülke, İsrail gibi küçük bir ülkeye ihracat yapsak ne olur yapmasak ne olur? pic.twitter.com/DaGnyhi8De

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) 16 Mayıs 2018

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Haber Yazılımı