Entegrasyon ve Brexit üzerine tartışılacak

23 Mart 2017 Perşembe, 13:01
ibrahim-sirkeci-ceftus-253x189

Türkiye siyaseti ve Britanya’daki Türkiyeliler üzerine çalışmalar organize eden Centre for Turkey Studies (CEFTUS) 29 Mart 2017 akşamı Türkiyelilerin entegrasyonu üzerine bir program düzenliyor.

Parlamentoda gerçekleşecek programın ana konuşmacıları Regent Üniversitesi Transnasyonal Araştırmalar Direktörü ve Transnasyonal ve Pazarlama Bölümü Profesörü Dr İbrahim Sirkeci ve Türkiye’den Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ekonomi ve Sektörel İlişkiler Bölümünden Doçent Dr Saniye Dedeoğlu olacak.

Sirkeci ve Dedeoğlu diğer altı akademisyenle birlikte yazdıkları 2016’da yayımlanan ‘Little Turkey in Britain’ (Britanya’da Küçük Türkiye) kitabından bulgularını paylaşacaklar. Britanya’daki Türkiyeli göçmenlerin demografisi, çalışma deneyimleri, kadın-erkek ilişkileri, siyasi katılımları, dini organizasyonları ve futboldan yemeğe Britanya topluma entegrasyonlarını değerlendirecek olan konuşmacılar yaptıkları yüzlerce mülakatı ve istatistiki analizlerini paylaşacaklar.

SONY DSC

Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türklerin Britanya’daki varlığının konuşulacağı bu programın ev sahipliği Türkiyelilerin yoğunlukla yaşadığı Edmonton Bölge milletvekili İşçi Partili Kate Osamor üstleniyor.

Program saat 19:00-21:00 arasında Parlamento’nun 10 numaralı komite odasında yapılacak. Katılmak isteyenlerin www.ceftus.org sitesi ya da info@ceftus.orgemaili üzerinden kayıt yaptırabilirler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Haber Yazılımı