CEFTUS Yıldönümü Galası ve Toplumsal Başarı Ödülleri

21 Haziran 2017 Çarşamba, 12:17
29963796340_32641be27f_z

Türkiye Araştırmalar Merkezi/Centre for Turkey Studies (CEFTUS) altıncı yıldönümünü 8 Ekim 2017’de Hilton on Park Lane Hotel’de kutlayacak.

2011’de çalışmalarına başlayan kurumun 6. Yıldönümünde her yıl olduğu gibi gelenekselleşen Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk Toplumsal Başarı Ödülleri sahiplerini bulacak.

Türkiyeli ve Kıbrıslı toplumların başarılarını ve topluma katkılarını tanımak ve tebrik etmek amacıyla organize edilen Toplumsal Başarı Ödülleri 2017’de CEFTUS’un 6. Yıldönümü galasında görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

Rol model, siyaset ve eğitim, hukuk, toplum örgütleri ve vakıflar, iş adamı/iş kadını, gıda ve restroran, mali hizmetler ve muhasebecilik, toptancı/üretici/işveren ve genç girişimciler gibi kategorilerde başarılı ve örnek Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türkler ödüllendirilecek.

CEFTUS’un kurucusu ve direktörü İbrahim Doğuş gala hazırlığı için konuşurken CEFTUS’un toplumlarımızın katkılarını göz önüne çıkararak kamu hizmeti yapmayı amaçladığını ve şimdiye dek halktan gelen destekten ötürü memnuniyet duyduğunu belirtti.

2011’de CEFTUS tarafından ilk organize edilen ödüllerde toplumun pek çok örnek ismi ödül aldı.

2016’da beşincisi düzenlenen ödüller CEFTUS’un 5. Yıldönümü galasında 1000’i aşkın misafirin katıldığı bir törenle verilmişti. Londra’nın merkezinde Westminster Park Plaza Otel’de yapılan galaya İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn de dahil yüzü aşkın Türkiyeli ve Britanyalı siyasetçiler katılmıştı.

Türkiye’nin güçlü seslerinden ve düşünürlerinden olan Zülfü Livaneli gecenin onur konuğu olarak katılmış, sevilen şarkılarını seslendirmişti. Livaneli’ye sanat ve siyasi kariyerindeki katkılarından ötürü CEFTUS takdir ödülü sunulmuştu. CEFTUS takdir ödülünün 2016’daki bir diğer sahibi ise dünyanın pek çok ülkesinde aktif olan ve Britanya’nın en büyük online yemek servis şirketi Just Eat’ın Britanya Direktörü Graham Corfield oldu. Just Eat yine CEFTUS’un organize ettiği British Kebab Awards/Britanya Kebap Ödüllerinin ana sponsoru olarak Türkiyeli toplumlara destek sağlıyor. Türkiye’nin tanınan simalarından olan komedyen ve senarist Gülse Birsel de 2015’te bu ödüle layık olmuştu.

Toplumlarımızın her kesiminden başarılı ve örnek isimlere katkı ve başarılarından dolayı ödül verilenlerin arasında geçen yıl rol model olarak Cllr Makbule Güneş ve Akif Rizgar Wan, Siyaset ve Eğitim dalında ödül verilen Cllr Mete Çoban ve Dr Tunç Aybak, başarılı iş kadını olarak Gülen Çoban ve başarılı iş adamı dalında Tony Manconi, Efe Çakarel ve Ali Sancak vardı. Ayrıca hukuk alanında Muhammet Çankıran ve Sinan Fidancı, toptancılık/imalat/en iyi işveren dallarında da Holland Bazaar’dan Ali Matur, United Paper Products’tan Kemal Gondaş ve Esin Cash and Carry’den Deniz Suyur ödül almıştı. SAMA Food’tan İmam Arslan gıda ve restorancılık dalında ödül alırken Tarsish’ten Can Topçu ve Haz Restoran’dan Hakan Gülşen ve Adem Akdoğan’a genç girişimci ödülü verilmişti. Mali hizmetler ve muhasebecilik’te Turkish Bank Müdürü Ufuk Güngör ve Ulus Accountancy’den Haydar Ulus ve toplum örgütü dalında Paz-Der’e ödül verilmişti.

Bu yıl da halktan gelecek oylarla toplumlarımızın başarılı isimleri ödüllerini alacaklar. CEFTUS Direktörü İbrahim Doğuş aday göstermelerin www.ceftus.org sitesi üzerinden ya da info@ceftus.org emaili üzerinden yapılabileceğini söyledi. Ayrıca bilet ve masa alımları için info@ceftus.org üzerinden yetkililere ulaşılabilir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Haber Yazılımı