16 Ocak 2016 Cumartesi, 11:59
miray akdemir
miray akdemir miray.akdemir@istanbulfinanshaber.com Tüm Yazılar

Yavuz Sultan Köprüsü ve Kuzey İstanbul Ormanları

Öncelikle merhaba, Bende İstanbul Finans Haber ailesine yeni katıldım. Bir Beykozlu olarak İstanbul’un en güzel ilçesinde oturduğumu düşünüyorum .Fakat Çarpık kentleşme İstanbul’ umuzu yaşanmaz hale getirdi. Ormanlarımız katledilip yağmalanırken bizler hiçbir şey yapmadan seyrediyoruz. O güzelim ormanlarımız katlediliyor. Beykozluların çalışma alanı ve geçim kaynağı Şişe Cam fabrikası kapandıktan sonra halk işsizler ordusu artmaya başladı. Gençler […]

Öncelikle merhaba, Bende İstanbul Finans Haber ailesine yeni katıldım. Bir Beykozlu olarak İstanbul’un en güzel ilçesinde oturduğumu düşünüyorum .Fakat Çarpık kentleşme İstanbul’ umuzu yaşanmaz hale getirdi.

Ormanlarımız katledilip yağmalanırken bizler hiçbir şey yapmadan seyrediyoruz. O güzelim ormanlarımız katlediliyor. Beykozluların çalışma alanı ve geçim kaynağı Şişe Cam fabrikası kapandıktan sonra halk işsizler ordusu artmaya başladı. Gençler işsiz ve çaresiz bir şekilde iş aramakla günleri geçmekte. Güzelim Beykoz üçüncü köprü yapıldıktan sonra halkın çok büyük korkuları var.

Beykoz ve ormanlarımız ne olacak? Bununla ilgili hiç bir açıklama Beykoz ‘u yönetenlerden hiç bir açıklama gelmedi.

Bugün bir kira Kavacıkta 1500 TL başlıyor. Askeri ücret 1300 TL insan nasıl geçinsin, yaşama şansı bile tanınmıyor.

Bu kadar zor şartlarda ayakta durmaya çalışıyoruz. Birde Suriye’lilere çalışma izni veridi. Bir çok arkadaşımız Bir seneye yakın işsiz. Bununla ilgili bir çok iş sahibi devletten kredi alıp istihdam yapacaklarının sözünü vermelerine rağmen gençlerin önüne geçilmez kriterler koymaktalar.

Halkın vergisi ile devletten almış oldukları istihdam paralarını halkın iş olanağı sağlamayıp kendi çevrelerini imkan sağlamaktalar. Buradan Sayın Başbakanımıza bu konunun takipçileri olmalarını istiyoruz.

Artık Devletten kredi alıp ceplerini dolduran iş adamı istemiyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Haber Yazılımı