Yılın Şirketi ve Yılın otomobili ödülleri açıklandı

15 Şubat 2016 Pazartesi, 09:58
56c1811f67b0a960181c291b

TOFAŞ tarafından 520 milyon dolarlık yatırımla Bursa’da üretttiği Fiat Egea (Ege) ve Koç Holding Otomotiv Grubu, Avrupa’da ‘yılın otomobili’ ve ‘yılın şirketi’ ödüllerini Milano’da düzenlenen törenle aldı. Autobest tarafından ‘2016’nın En İyi Otomobili’ seçilen Fiat Egea’nın ödülünü törende Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Tofaş ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) üst yöneticileri birlikte teslim aldı.

Koç Holding Otomotiv Grubu’nun da ‘CompanyBest’ (En İyi Şirket) ödülüne layık görüldüğü AutoBest’te ilk kez ödül bir otomotiv markasına değil; otomotiv grubuna verildi. Bu değerlendirmeyle de Koç Holding Otomotiv Grubu bir ilke imza atmış olurken, ödülü de Koç Holding Otomotiv Grubu adına Cenk Çimen aldı.

CESARETLE ÇALIŞACAĞIZ
Ödül töreninde, ‘En İyi şirket’ ödülünü kısa süre önce vefat eden merhum Mustafa Koç anısına teslim alan ve bir konuşma yapan Cenk Çimen, bu önemli ödülü almaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti. Konuşmasının başında Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un zamansız kaybı nedeniyle duydukları büyük üzüntüyü dile getiren Cenk Çimen şöyle konuştu: “Bu önemli törende kendisiyle birlikte olmayı arzu ediyorduk.

Şirket tarihimizdeki en büyük iç ve dış yatırımları gerçekleştirdiğimiz bu günlerde başarımızın simgesi olan tüm bu ödülleri Mustafa Bey’in anısına adıyoruz. Kendisini rahmetle anarken, vizyoner adımlarından aldığımız ilhamla daha büyük başarılar için cesaretle çalışacağımızı vurgulamak isterim. Dünyanın en büyük markalarıyla kurduğumuz uzun süreli ortaklıkların en son meyvesi FCA ve Tofaş işbirliğinin şaheseri Fiat Egea’nın ‘En İyi Otomobil’ ödülünü kazanmasından, Otomotiv Grubumuzun ise CompanyBest ile onurlandırılmasından büyük bir gurur duyuyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Haber Yazılımı