YPG/PKK’dan Afrin’de ‘tanıdık’ çukur taktiği

Zeytin Dalı Harekatı'nın yürütüldüğü Afrin bölgesinde teröristler, PKK'nın Güneydoğu'daki çukur eylemlerindeki gibi her yere patlayıcı tuzaklıyor.

13 Mart 2018 Salı, 14:59
YPG/PKK'dan Afrin'de 'tanıdık' çukur taktiği

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesindeki yerleşim yerleri ve noktalarını bir bir teröristlerden arındırıyor. Örgüt mensupları, Mardin’in Nusaybin, Hakkari’nin Yüksekova, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleri başta olmak üzere Güneydoğu’daki birçok yerleşim yerindeki çukur eylemleri sırasında kullandığı taktiği, Afrin bölgesinde de sürdürüyor.

Bulundukları bölgeyi kaybedeceklerini anladıkları andan itibaren sivillere ait evler ile bina ve yolların yanı sıra taş ve kayaların altına el yapımı patlayıcı tuzaklıyorlar.

Kapı, pencere, dolap ve sobaya patlayıcı tuzağı

Güvenlik güçlerinin terörden arındırdığı bölgelerde yapılan arama tarama faaliyetlerinde, teröristlerin yerleşim yerleri veya yolların yakınlarındaki taş ve kayaların altına taşa benzer şekilde yaptıkları patlayıcıları döşedikleri belirlendi.

Sivillere ait birçok ev ve ahırda kapı, pencere ve dolaplara hain tuzaklar kuran YPG/PKK-DEAŞ’lı teröristlerin bazı evlerde odun sobalarına bile patlayıcı döşediği tespit edildi.

Güvenlik güçleri önemli mücadele yürütüyor

Teröristlere karşı gece gündüz, yağmur çamur demeden büyük mücadele veren Mehmetçik, siviller ve harekata katılan güvenlik güçlerinin güvenliği için tuzakları tespit etmek adına önemli mücadele yürütüyor.

TSK’ya bağlı birlikler ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, bir sobanın kapak ve borularının içerisine döşenmiş el yapımı patlayıcı buldu.

Mehmetçik, bombaları imha ediyor

Terörden arındırılan her yeni bölgede farklı patlayıcı tuzaklarla karşılayan Mehmetçik, uzman personel ve teknolojik cihazlarla tuzakları bularak, bombaları imha ediyor.

Kaynak: AA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Haber Yazılımı